گلچین اجتماعی 3

 

 

 

 

شيوا :

تپشهای قلبم را به باور خاطره هايم پيوند می زنم ،
و سرزمينی را که همزاد با خاک است و کهن تر از تاريخ ، برای نوباوگان خاک و تازه به دوران رسيدگان تاريخ زمزمه می کنم .
زمزمه می کنم که :
من از نسل شب شكنان روزگارم ،
من از نسل نورآفرينان پاک ،
از سلاله پاک آريائيان بردبارم ،
منم ميراث هزار ساله زمين ،
همان ازشرق تا غرب گسترده آغوش ،
همان پيام آور مهر و دوستی ،
همان گرفته درفش آشتی بر دوش
نه خود ستيزم ، نه ديگر ستيز
مرا و يادگاران مرا به نيکی يادآر
که يادگار يادگاران من ، همه شادی است و شادمانی ؛
. . .

شب است و گيتی غرق در سياهی
شب بلند است و سياهی پايدار ، ولی
باور به نور و روشنايی است ،
که شام تيره ما را ، از تاريکی می رهاند
و از دل شبهای يلدا ، جشن مهر و روشنايی به ما ارمغان می رساند
تيرگی هاتان در دل نور خاموش باد ،
شب يلدا را به نور قرنها قدمت جاری نگه داريم . . . .

 


رسومی همچون آئین شب یلدا باعث نشاط اجتماعی می‌شود

یک روانشناس گفت: رسومی همچون آئین شب یلدا و یا چهارشنبه‌سوری باعث ایجاد نشاط در بین خانواده‌ها و به تبع آن نشاط اجتماعی می‌شود.

\"اعظم نوری\" در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه زنجان، با بیان این مطلب، اظهار کرد: شادمانی و خوشحالی از عطایای الهی است، به‌ طوری که خداوند در قرآن‌کریم خطاب به بنده‌اش نه تنها شادی به واسطه‌ فضل و رحمتش را امر فرموده، بلكه به وی تأکید کرده که شاد باش.

وی تصریح‌ کرد: ایجاد شادی و با نشاط زیستن، سلامت روان خانواده‌ها و جامعه را در پی داشته و این خود به‌ نوعی از بروز آسیب‌های بی‌شمار جلوگیری می‌کند. در آئین دینی و ملی در ایران نیز فضای خوبی برای با نشاط زیستن ایجاد شده و این را می‌توان در مراسمی همچون ولادت‌ها و مناسبت‌های دینی مشاهده کرد. رسومی همچون شب یلدا و آئین‌های مرتبط با آن و یا چهارشنبه‌سوری و عید نوروز نیز از این دست هستند که خود به‌ نوعی باعث ایجاد فرح در بین خانواده‌ها و سطح جامعه می‌شوند.

وی ادامه داد:

در شرایطی که جامعه روان سالمی داشته باشد می‌توان این انتظار را داشت که همه در آرامش روانی زندگی کرده و تنش‌ها تاثیر چندانی در برخوردها نخواهد داشت.

شادی مثبت و نشاط فردی و اجتماعی

نوری با تاکید بر اینكه شادی مثبت و نشاط فردی و اجتماعی برای سلامت روان افراد ضرورت دارد، خاطرنشان‌ کرد: نكته اساسی تاثیر متقابل این دو بر یکدیگر است، تاثیر نشاط فردی بر نشاط اجتماعی و تاثیر نشاط اجتماعی بر نشاط فردی و کاستی در هر دو منجر به ناامیدی و اختلال در نشاط خواهد شد.

این روانشناس با اشاره به اینكه به هر بهانه‌ای باید شاد بود، ادامه داد: البته این بدان معنا نیست که افراد به دنبال شادی‌های کاذب و مخرب باشند. منظور این است که زمینه شادی در جامعه وجود دارد و ما باید در این شرایط یاد بگیریم چگونه فرصت‌ها را برای شاد زیستن مغتنم بشماریم.

وی تصریح‌ کرد: در گذشته مردم ایران در نواحی مختلف مراسم گوناگونی را برای شادمانی داشتند که این موضوع بهداشت روان را ارتقا می‌داد، اما با گذشت زمان و صنعتی شدن زندگی، شاهد این موضوع هستیم که جامعه این رسوم که بسیار جالب و متنوع است را به دست فراموشی سپرده و عنوان می‌شود که افراد افسرده هستند.

نوری با اشاره به اینكه افسردگی، کم‌تحرکی، افزایش بزه و مشكلات اخلاقی پیامدهای کمبود نشاط اجتماعی در جامعه است، افزود: وجود شادی و نشاط ضروری است و از هر فرصتی باید استفاده کرد و این را نیز به فرزندان آموخت که شاد بودن هزینه چندانی ندارد و مراسمی همچون شب یلدا بهترین فرصت برای داشتن لحظاتی شاد و با نشاط است.

وی با بیان اینكه ما در چگونگی با نشاط و شاد بودن باید به سیره پیامبر گرامی اسلام(ص)‌ که الگوی نیکویی برای ما ا‌ست توجه کنیم، در روایات اهل‌بیت(ع) این نكته را داریم که در زمان مواجهه با افراد باید چهره شادی داشته باشیم و حتی اگر غم و حرفی هم داریم، آن را در دل نگه داشته و در چهره نمایانش نكنیم.

نوری افزود: از دیرباز در فرهنگ ما ایرانی‌ها دید و بازدید به‌ عنوان یک رسم نهادینه شده در جامعه محسوب می‌شود که در روحیه افراد تأثیر شگرفی دارد و امشب نیز می‌توان از این فرصت بهره برد.

 

 

تاکید یک پژوهشگر بر لزوم اهتمام به مفاهیم آئین‌های شب یلدا

 

یک پژوهشگر آئینی گفت: همه آئین‎های شب یلدا دارای مفاهیم عمیقی است که متاسفانه امروزه کسی از این مفاهیم آگاهی ندارد.

\"حسین عباسی‎نیا\" در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه زنجان، با اشاره به علت وجودی یلدا، تصریح کرد: یلدا در اصطلاح یعنی تولد خورشید در آئین‎های میترایی‎ها، از روز اول دی، حضور خورشید شروع به طولانی شدن می‎كند، به خاطر همین موضوع میترایی‏ها این شب را شب یلدا می‌دانند.

وی با بیان اینكه روز تولد خورشید جشن‎های متعددی گرفته می‎شد، خاطرنشان کرد: جشن شب یلدا از طرفی یک جشن دوسویه بود، در واقع اول دی یک روز خدایی است، زیرا شب همان روز به عنوان پست‎ترین شب‎ها یاد می‎‌شد و جزء طولانی‎ترین و سردترین شب‌های سال به شمار می‎آمد و باور بر این بود که انواع موجودات از جمله \"آل‌آروادی\" در این شب در همه جا حضور داشتند.

عباسی‏‌نیا اظهار کرد: در ایران نیز در هر منطقه‎ ای افراد با توجه به باورهای خود، شب یلدا را جشن می‎گیرند. در زنجان نیز شب یلدا را سعی می‌کنند خانه بزرگ فامیل جمع شده و میوه هفت مغز از جمله پسته، بادام، توت، فندق و کشمش بخورند، زیرا هر کدام از این هفت مغزها به نوعی نشانه رشد است.

این پژوهشگر آئینی به رسم هندوانه خوری در شب یلدا نیز اشاره کرد و افزود: در زنجان در آئین شب یلدا رسم بر این بود که اگر هندوانه شب یلدا زرد رنگ باشد دختر خانواده در همان سال ازدواج خواهد کرد و چنانچه هندوانه قرمزرنگ بود پسر خانواده ازدواج می‎كرد.

وی عنوان کرد: یکی دیگر از خوردنی‎های شب یلدا در زنجان، \"قاقوت\" نام دارد که مخلوطی از آرد نخودچی و مقداری شكر و گلاب و سایر مواد افزودنی دیگر است، قاقوت نوعی حلوای خیلی خوشمزه است و در گذشته رسم بر این بود که آن را در کنار پنجره می‎گذاشتند و عقیده داشتند متبرک می‌شود.

عباسی‎نیا با اشاره به آئین‎هایی که در حال حاضر در ایام شب یلدا در زنجان برگزار می‌شود، ابراز عقیده کرد: متاسفانه در حال حاضر هیچ‌گونه مفهومی از آئین‎های شب یلدا در ذهن افراد نیست، در حالی که همه آئین‎های این شب دارای مفاهیم عمیقی هستند.

 

کایروبو و واکاتا در مورد هدیه کریسمس و بی‌وزنی گفتگو کردند

 


برای نخستین بار، یک روبات توانسته است با بشر مکالمه‌ای ارادی و مستقل داشته باشد.


روز جمعه، ٢٩ آذر (٢٠ دسامبر)، سازندگان یک روبات فضانورد فیلمی از مکالمه از پیش برنامه‌ریزی نشده این دستگاه با یک فضانورد ژاپنی را منتشر کردند که نخستین مورد ثبت شده از گفتگوی ارادی یک ماشین ساخت انسان است.
این روبات که در ژاپن ساخته شده و کایروبو نام گرفته، در ماه اوت با یک سفینه حامل تدارکات برای ایستگاه بین‌المللی فضایی به فضا پرتاب شد و روز ١٠ اوت به این ایستگاه رسید.
مکالمه‌ای که نوار ویدیوئی آن روز جمعه پخش شد، در روز ٦ دسامبر به زبان ژاپنی بین کایروبو و کوئیچی واکاتا، از فضانوردان مستقر در ایستگاه فضایی، انجام گرفته و در جریان آن، روبات فضایی مطالبی را "ابراز" کرده است که از پیش برنامه‌ریزی نشده بود و ماهیتی مستقل و ابتکاری دارد.
در این فیلم، کایروبو در مورد دیدار با بابا نوئل به فرمانده ایستگاه فضایی می‌گوید: "بابا نوئل به فضا خواهد آمد."
فرمانده ژاپنی از روبات سئوال می‌کند "کایروبو، تو از بابا نوئل چه هدیه‌ای خواهی خواست" و روبات جواب می‌دهد "بیایید از بابا نوئل یک سفینه اسباب بازی بخواهیم."

 

 

سازنده روبات معتقد است به مرور زمان قابلیت گفتگوی آن بهبود می‌یابد
گفتگوی کایروبو با فضانورد ژاپنی در داخل ایستگاه فضایی بین‌المللی چند دقیقه به طول می‌انجامد و در طول آن، این روبات به ابراز "نظر کلی" در مورد موضوعات مختلفی می‌پردازد.
از جمله، روبات در پاسخ به این سئوال که سفر در سفینه به سوی ایستگاه فضایی چه طور بود، می‌گوید: "مهیج بود!"
کایروبو در پاسخ به این سئوال که در مورد وضعیت بی‌وزنی چه فکر می‌کند هم گفت: "بهش عادت کرده‌ام، اصلا مشکلی ندارم."
"مغز" این روبات به شکلی طراحی و ساخته شده است که بتواند سئوالاتی را که از آن می‌شود پردازش کند و با استفاده از مجموعه واژگانی که در اختیار دارد، پاسخی مناسب را برای این سئوالات بیابد.
مهم این است که پاسخ‌هایی که کایروبو به سئوالات می‌دهد از پیش برنامه‌ریزی نشده و حاصل "اراده مستقل" این روبات است.
توموتاکا تاکاهاشی، طراح این روبات گفته است که وجود "عملکرد مستقل" به این معنی است که پاسخ‌های کایروبو را نمی‌توان پیش‌بینی کرد. اگرچه روبات سخنگو هنگام مکالمه گاه مکث‌های طولانی داشت و آهسته کلمات را ادا می‌کرد، اما آقای تاکاهاشی گفته است که با گذشت زمان، نحوه سخنگویی آن بهتر شده است.
قرار است آزمایش این روبات تا پایان سال ٢٠١٤ ادامه یابد و آقای تاکاهاشی گفته است که با توجه به لایه‌های گوناگون ارتباطی آن، می‌توان به آغاز و مراحل پیشرفت ارتباط بین بشر و روبات پی برد. او نخستین مرحله را موفقیت‌آمیز توصیف کرده است.
کایروبو تقریبا به اندازه یک گربه کوچک است و از سیستم عامل آندروید در مغز آن استفاده شده است.
طرح ساخت و آزمایش این روبات به طور مشترک با حمایت شرکت دنتسو، که یک موسسه تبلیغاتی است، و شرکت خودروسازی تویوتا و همکاری مرکز تحقیقات و مطالعات پیشرفته علوم و فناوری دانشگاه توکیو انجام شده است


رتبه زنان ایرانی در مصرف لوازم آرایشی

 

تسنیم به نقل از پایگاه اینترنتی ال مانیتور طی گزارشی نوشت: اعتماد به نفس، موفقیت در مصاحبه های شغلی، تداوم زندگی مشترک، یافتن شوهر، اینها از جمله پاسخ های مشترکی است که زنان ایرانی حدود ۱۴ سال به بالا به سوالی در مورد علت استفاده از لوازم آرایشی در خارج از منزل می دهند.

مهتاب، خانه دار، می گوید، هرگز بدون آرایش خانه را ترک نمی کند و همسرش برخی اوقات او را به دلیل اینکه برای رفتن به نانوایی در ساعت ۶.۳۰ صبح آرایش می کند، مسخره می کند. مهتاب می گوید: «من بدون آرایش به راحتی نمی توانم رانندگی کنم. مثل رانندگی کردن بدون عینک می ماند. اهمیتی ندارد که کسی به من توجه می کند یا نه، من همیشه باید از خط چشم و رژ لب قرمز رنگم استفاده کنم.»

وی تنها زن ایرانی نیست که چنین عادتی دارد. صنعت لوازم آرایشی در ایران صنعتی بزرگ است و تقاضا برای محصولات آرایشی با شتابی سریع رو به افزایش است، به طوری که ایران را به مقصد اصلی محصولات آرایشی تقلبی تبدیل کرده است.

این گزارش افزود: نتایج تحقیقات اخیر در مورد استفاده از لوازم آرایشی در استان اصفهان نشان می دهد، ۳۱.۷ درصد دختران بین ۱۵ تا ۱۹ سال از مدل های ارائه شده توسط شبکه های تلویزیونی خارجی پخش شده از ماهواره تبعیت می کنند. این رقم مطمئنا در پایتخت بالاتر است. ایران پس از عربستان، بزرگترین مصرف کننده لوازم آرایشی در منطقه است و مقام هفتم را نیز در بین همه کشورهای جهان داراست.

در حالی که هیچ آمار رسمی ای در مورد درصد استفاده از لوازم آرایشی در کشور وجود ندارد، برخی آمارهای غیررسمی حاکی است، زنان ایرانی بزرگترین مصرف کنندگان لوازم آرایشی تقلبی هستند. این محصولات با نام برندهای معروف آمریکایی و اروپایی عرضه می شوند، اما در چین و کشورهای دیگر تولید می شوند.

بر اساس آمارهای رسمی، تقریبا ۸۰ تا ۹۰ درصد کل محصولات آرایشی وارداتی به ایران تقلبی هستند که در کشورهایی همچون تایلند، چین یا ترکیه تولید شده اند و با برندهای ساختگی عمدتا از مرزهای غربی و جنوبی وارد کشور می شوند.

فریبا، متخصص بیماری های پوستی می گوید، از بیمارانش خواسته است تا از لوازم آرایشی با برندهای خارجی دوری کنند، زیرا محصولات آرایشی ای که در ایران تولید می شوند، مناسب استفاده هستند و اکثرشان دارای کیفیت قابل قبول و تاریخ انقضای مشخصی می باشند. وی می گوید، «اکثر زنانی که به صورت منظم به من مراجعه می کنند و می خواهند وضعیت پوستشان را بهبود ببخشند می گویند ترجیح می دهند پول بیشتری برای خرید محصولات خارجی بپردازند، زیرا آنها بیشتر از محصولات ایرانی، به محصولات خارجی اعتماد دارند.»

وی معتقد است، بخشی از این مشکل به دلیل جذابیت محصولات خارجی است هرچند این محصولات از طریق کشورهای همسایه به ایران قاچاق می شوند و عموما در غرب تولید نمی شوند. از آنجایی که دولت هزینه های آرایشی خانواده های ایرانی را محاسبه نمی کند، برآوردها در زمینه هزینه خرید لوازم آرایشی از چند تحقیق معدود انجام شده در خصوص این موضوع به دست می آید. تحلیلگران بازار ایران نتیجه گرفته اند که ارزش کل بازار محصولات آرایشی ایران در طی یک سال حدود ۲ میلیارد دلار است و زنان و دختران ایرانی بین ۱۵ تا ۴۵ سال حدود یک سوم کل لوازم آرایشی منطقه خاورمیانه را مصرف می کنند.

روند رو به افزایش استفاده از لوازم آرایشی، حتی به خانواده های محافظه کار و سنتی نیز رسوخ کرده است. مردان سنتی ایرانی دوست ندارند زنان، دختران و خواهرانشان با آرایش غلیظ در مجامع عمومی ظاهر شوند. اما این روزها این حساسیت ها مثل گذشته شایع نیست.

مریم، پرستاری که در یکی از بیمارستان های لوکس تهران کار می کند می گوید، با وجود اینکه مدتهاست طلاق گرفته و تنها زندگی می کند، هر موقع که او زمان طولانی ای را جلوی آینه صرف آرایش می کند، پدرش سرزنشش می کند.

مریم می گوید، آنچه مرا واقعا آزار می دهد، رفتاری است که همسران برخی از بیماران، به خصوص اگر بیماران مرد جوانتر باشند، انجام می دهند. حتی گرفتن فشار بیمار یا لبخند زدن یا گفت و گویی کوتاه در حین کار، همسرانشان را عصبانی می کند. من همکارانی دارم که زیبا هستند، اما آرایش نمی کنند. رفتارهای آنها تا این حد برای مراجعه کنندگان حساسیت برانگیز نیست.

 

مهم - بروكسل - بلزيك
مهتاب، خانه دار، می گوید، هرگز بدون آرایش خانه را ترک نمی کند و همسرش برخی اوقات او را به دلیل اینکه برای رفتن به نانوایی در ساعت ۶.۳۰ صبح آرایش می کند، مسخره می کند. مهتاب می گوید: «من بدون آرایش به راحتی نمی توانم رانندگی کنم. مثل رانندگی کردن بدون عینک می ماند. اهمیتی ندارد که کسی به من توجه می کند یا نه، من همیشه باید از خط چشم و رژ لب قرمز رنگم استفاده کنم عجب !!! که اینطور خانم مشکل روانی‌ داری چرا نمی‌خوای واقعیتو قبول کنی‌ که مریض هستی‌ اشکالی‌ ندارد این همه مریض تو هم یکیش بجای این هزینه هارو خرج روژ لب کنی‌ برو یه دکتر خوب روانشناس پیدا کن خرج درمونت کن که خوب بشی‌ امیدوارم شفا پیدا کنی‌ و صبر بده به اون شوهر بدبختت که تورو تحمل می‌کنه و هزینه این آشغالا رو میده والا تو اروپا کسی‌ خرج این جور زنارو نمید باز دمشون گرم مردای ایرانی‌ پولشون رو خرج این آشغالا برای زناشون میکنند یه زن خونه دار که اینطوری باشه وضعش واویلا اون زنها که می‌رن سرکار و همیشه بیرون هستن اونها دیگه چیکار میکنند
جمعه 29 آذر 1392 - 01:02


dark night - تهران - ایران
یعنی‌ به عبارت ساده‌تر بگیم که از نون شب واجبتره.
جمعه 29 آذر 1392 - 02:16


Sappho - اصفهان - ایران
خواهشا دوباره نیاید بگید واای که چقدر خانومای غربی و شرق آسیا و...کمتر از خانومای ایرانی آرایش می کنند !!و این حرفای بیش از حد تکراری !! اصلا به نظر من احمقانه هست عملکرد آدمی رو که تو یه زمینه آزاده رو با کسی که نیست ، مقایسه کرد !! در مورد ارایش خانومای دانشجو در ایران که با کشورای دیگه مقایسه می کنید ، .............بعد با دخترای ایرانی مقایسشون کنید ، میشه حداقل گفت قیاستون بی انصافی نیست !!
جمعه 29 آذر 1392 - 07:42


*پسر شجاع* - تهران - ایران
من موندم زنهای عربستانی برای چی این همه آرایش میکنن وقتی اکثرا از برقع استفاده میکنن؟!..اگه فقط بخاطر شوهراشون هست .مردهای عرب با شنیدن صدای زنها از پشت برقع هم آمپرشون میزنه بالا..
جمعه 29 آذر 1392 - 10:56


shivaa - تهران - ایران
دختر جوون بدون ارایش اصلا توی خیابون نمیبینی!زیبایی طبیعی کیمیاست
جمعه 29 آذر 1392 - 11:02


ari jojeh - تهران - ایران
آفتابه لگن هفت دست اما شام و ناهار هیچی‌، تو ایران هر چه ملت ......... رنگ و روغن شان بیشتر میشود و لباس‌ها و لوازم خانه همه گلدار و زرقی برقی‌ و تو چشم فرو کن میشود، هر چه زرق و برق بیشتر، شخصیت بالاتر، .........
جمعه 29 آذر 1392 - 01:44

 

آشنایی با ۱۰ مسکن طبیعی درد


با وجودی که این روزها مصرف قرص‌های مسکن برای کاهش دردهای مزمن افزایش چشمگیری پیدا کرده اما این داروها گاهی اعتیاد‌آور هستند و معمولا نیز مصرف زیاد آنها عوارض جانبی به دنبال دارد.

به گزارش ایسنا، «جیمز اِن. دیلارد»، نویسنده مقاله «چاره دردهای مزمن» می‌گوید: برخی از قرص‌های مسکن نمی‌توانند عامل دقیق بروز درد را حذف کنند. همچنین مهم نیست پزشکان چقدر داروی مناسبی را برای کاهش درد تجویز کنند چون به هر حال افرادی که از دردهای مزمن رنج می‌برند به طور کامل تسکین نمی‌یابند.

به گزارش پریونشن، دیلارد همچنین اظهار داشت: برای کاهش درد جایگزین‌های مناسب و طبیعی برای مسکن‌های شیمیایی وجود دارند که می‌توان آنها را در آشپزخانه هر خانه‌ای پیدا کرد. برخی انواع مواد خوراکی از طریق مبارزه با التهاب، مسدود ساختن سیگنال‌های درد و حتی درمان بیماری‌های نهفته قادرند درد را از بین ببرند که برخی از انواع موثر آنها عبارتند از:

1- گیلاس: ترکیب‌های موجود در گیلاس با نام «آنتوسیانین» در واقع آنتی‌اکسیدان‌های قوی هستند که به دو طریق شدت درد را کاهش می‌دهند. این ترکیب‌ها با متوقف کردن پیشرفت التهاب و نیز با از بین بردن آنزیم‌های درد مانند مسکن‌های آسپرین و ناپروکسن عمل می‌کند و در تسکین درد نقش دارند. نتایج یک مطالعه نشان می‌دهد افرادی که هنگام مصرف صبحانه یک کاسه گیلاس بخورند، التهاب در بدن آنان 25 درصد کاهش می‌یابد.

2- زنجبیل: این گیاه ریشه‌ای و تند تسکین‌دهنده سنتی درد دل، رفع دریازدگی و حالت تهوع است. زنجبیل که ویژگی آسپرین و ضدالتهابی دارد می‌تواند در تسکین دردهای ماهیچه‌ای، آرتریت و میگرن موثر باشد.

3- فلفل قرمز: این ادویه حاوی ترکیبی به نام «کاپسایسین» است که با تحریک کردن پایانه‌های اعصاب و کاهش ماده شیمیایی انتقال‌دهنده سیگنال‌های درد، نوعی مسکن موثر به حساب می‌آید.

4- گوشت ماهی: مصرف ماهی‌هایی که حاوی مقدار پایینی جیوه هستند و در عین حال حجم بالایی اسید چرب امگا-3 دارند در تسکین درد موثر است. امگا-3 در بهبود جریان خون و کاهش التهاب رگ‌های خونی و عصبی تاثیر دارد اما برای افزایش تاثیر آن لازم است از مکمل‌ها نیز استفاده شود.

5- زردچوبه: از این ادویه‌ سال‌هاست که برای کاهش درد و بهبود فرآیند گوارش غذا استفاده می‌شود اما طبق بررسی کارشناسان، زردچوبه خاصیت ضدالتهابی دارد، بدن را از تخریب بافتی و التهاب مفصل محافظت کرده و از عملکرد سلول‌های عصبی حمایت می‌کند.

6- ماست: حدود 20 درصد مردم آمریکا به سندرم روده تحریک ‌پذیر مبتلا بوده و در نتیجه دل درد نیز در آنان شایع است. به گفته پزشکان در ماست چندین باکتری وجود دارد که در کاهش درد و التهاب موثر هستند.

7- قهوه: کافئین موجود در قهوه با تنگ کردن عروق خونی گشاد شده که بر اثر سردرد ملتهب می‌شوند از شدت درد می‌کاهد.

8- نعناع: این گیاه از جمله مواد خوراکی است که از گرفتگی ماهیچه‌ای پیشگیری کرده و به همین دلیل عرق نعناع در تسکین دل‌درد ناشی از سندرم روده تحریک ‌پذیر استفاده می‌شود.

9- سویای سبز: در مطالعه‌ای که در دانشگاه اکلاهما انجام شد به گروهی از شرکت‌کنندگان 40 گرم پروتئین سویا و به گروه دیگر پروتئین حاوی شیر داده شد که در پایان مطالعه مشخص شد مصرف پروتئین سویا نسبت به پروتئین حاوی شیر خاصیت مسکنی بیشتری دارد.

10- آب میوه «قره قاط»: زخم‌های گوارشی ناشی از میکروبی موسوم به هلیکوباکتر پیلوری هستند که به بافت‌های حفاظت‌کننده جداره لوله گوارشی شامل معده یا روده کوچک حمله می‌کنند. آزمایش‌ها نشان می‌دهد که می‌توان با نوشیدن آب قره قاط از بروز آن پیشگیری کرد.

همچنین لازم است این نوشیدنی به صورت 100 درصد طبیعی و بدون افزودن شکر مصرف شود زیرا در صورت شیرین شدن حالت التهاب‌آور پیدا می‌کند.

 

majid63 - پاريس - فرانسه
عزیز من چرا ننوشتی سیر که در حد خودش بهترین است ؛ مخصوصاً برای سردرد‌هایِ میگرنی یا فشار خون یا خیلی‌ چیزهای دیگر و و و ...
‌چهارشنبه 27 آذر 1392 - 11:43


compatriot - تورنتو - کانادا
قره قاط چی‌ هست؟ قره قروت می‌دونم چیه ولی‌ نه‌ قره قاط!
‌چهارشنبه 27 آذر 1392 - 12:02


با زبان بدن افراد خود‌شیفته آشنا شوید!


چهارشنبه ۴ دی ۱۳۹۲ ساعت ۱۸:۵۵
تا به حال طاووس را دیده‌اید؛ نوع ایستادن، راه رفتن، نگاه کردن يا خودنمایی‌هایش در قلمرو حیوانات. طاووس دائما در پی بزرگنمایی توانایی‌ها و موفقیت‌هایش است و از هیچ فرصتی برای جلب توجه سایرین به استعدادهایش دریغ نمی‌کند. این روزها کم نیستند افراد مغرور و خود شیفته‌ای شبیه طاووس‌ که روابط ديگران با خودشان را سخت می‌کنند. ارتباط برقرار کردن با این نوع افراد سخت است، افراد ناخواسته سعی مي‌کنند تا از این نوع افراد دوری کنند. تحمل افراد خودشیفته سخت است؛

«من این اخلاق را دارم »،

«ما خانوادگی اینطوریم»،

«من هر طور دوست داشته باشم رفتار می‌کنم»

و هزاران جمله دیگری که با من شروع می‌شوند و همگی رنگ و بویی از خودخواهی و خودپسندی دارند. آیا ما هم از نظر دیگران خودشیفته هستیم؟ افراد مغرور را چگونه تشخیص دهیم و با آنها چگونه رفتار کنیم؟ این سؤالات را با مشورت از دکتر علی دربانی کارشناس ارشد مشاوره خانواده پاسخ می‌دهیم.


با زبان بدن افراد خود‌شیفته آشنا شوید!
عرش نیوز:
نازپرورده‌های مغرور


خودشیفتگی صفتی شخصیتی است که با احساس قدرت، بزرگنمایی، حق به جانب بودن و سلطه‌جویانه حرکت کردن همراه است. کمی به اطراف خود نگاه کنید آیا کسانی را می‌شناسید که انتظارات فراوانی از شما دارند و مدام در پی شنیدن تعریف و تمجید از سوی شما هستند.

کشف این افراد خیلی سخت نیست، کافی است این 3 علامت را در آنها ببینید:
1. داشتن حس خودمهم‌بینی مطلق
2. تمایل بیش از حد به شنیدن تعریف و تمجید از دیگران
3. عدم توانایی در ابراز همدردی با دیگران یا حتی شنیدن یا درک کردن نظرات آنها

اگر با چنین افرادی در ارتباط هستید اغلب اوقات حس می‌کنید، این افراد دائما در حال خودستایی و کذب‌گویی در مورد خود و توانایی‌هاي​شان هستند و از این رو دیگران آنها را افرادی متکبر و گاه نفرت‌انگیز می‌دانند.

عده‌ای از روانشناسان بر این باورند افرادی که بر اثر تربیت ناز پرورانه بزرگ شده‌اند و هر چه در کودکی خواسته‌اند برای‌شان فراهم بوده است، والدین آنها را به ‌اصطلاح لوس وننر بار آوردند که درصد این افراد در جامعه ما کم نیست. همچنین روانشناسان بر این باورند كه دسته دیگری هم امکان خودشیفته شدن را دارند و آنها افرادی هستند که با زجر و محرومیت بزرگ شده‌اند، اینها برای جبران افراطی احساس حقارت دست به رفتارهای خودشیفتگی می‌زنند.

ازدواج با فرد خودشیفته یعنی بردگی
در واقع كسی كه تصمیم می‌گیرد با فردی خودشیفته ازدواج كند باید بداند كه در زندگی مشترك تنها نقش یك برده را ایفا کند و به دنبال حق و حقوق همسری نباشد. به همین دلیل است كه شناخت افراد خودشیفته و اجتناب از ازدواج با آنها یكی از مسائل مهم زندگی محسوب می‌شود. یادتان باشد در ارتباط با یک خودشیفته قرار نیست بتوانید خودشیفته‌ای را که در زندگی شما قرار دارد درمان یا اصلاح کنید، خودشیفته‌ها کمک شما را نمی‌خواهند. به معجزه اعتماد نکنید و دست کم در مورد همسر خودشیفته خود چنین باوری نداشته باشید.

افراد خودشیفته خوش سر و زبان هستند
انسان خودشیفته قادر به دوست داشتن دیگران نیست و دوست داشتن برای او نامفهوم است (مشاهده می‌کنید که دائم دیگران را مورد تمسخر قرار می‌دهد و با زیر دستان خود رابطه تحقیرآمیز دارد). البته در اوايل ارتباط برای فریب دادن دیگران و صید آنها از این مفهوم (دوست داشتن) استفاده می‌کند ولی همه‌ فیلم و نقش بازی کردن است. باید توجه داشته باشید که افراد خودشیفته خوش سر و زبان هستند و در برخورد اول شما را جذب خود می‌کنند و در ضمن ظاهرا از اعتماد به‌ نفس بالا و شاید کاذبی برخوردار باشند و حتی برای موفق جلوه دادن خود دروغ می‌گویند و بسیار بلوف می‌زنند.

اگر از بین علائم زیر چهار یا پنج علامت در شما یا همسرتان وجود داشته باشد می‌توان به احتمال زیاد تشخیص اختلال شخصیت خود شیفته را اعمال کرد:


۱-خودبزرگ بینی و مبالغه در مورد توانايی‌های خود و احساس مهم بودن افراطی.
۲-اشتغال ذهنی زیاد و خیالبافی افراطی در مورد پیشرفت و موفقیت‌های نامحدود.
۳-این باور که فرد بی نظیر و استثنایی است ولی توسط دیگران درک نمی‌شود.
۴-نیاز شدید به تمجید و ستایش شدن توسط دیگران.
۵-احساس حق به جانب بودن در اکثر مواقع بدون شواهد کافی.
۶-استثمار دیگران.
۷ -ناتوانی در همدلی کردن با دیگران (قادر به درک احساسات و رابطه همدلانه با دیگران نیست).
۸-حسادت نسبت به دیگران یا اینکه دیگران به من حسادت می‌کنند.
۹-متکبر و خودبین بودن (منم منم کردن).

پنجره‌ها را باید شست
یک روز خانم خانه که از پشت پنجره اطاق خود منزل همسایه را مشاهده می‌کرد، به همسرش گفت: «نمی‌دانم چرا لباس‌های این همسایه که روی بند آویزان شده اینقدر کثیف است، انگار او این لباس‌ها را با آب کثیف شست‌وشو می‌کند. هر بار که این خانم از پشت پنجره این لباس‌های همسایه را می‌دید این مسئله را با شوهرش در میان می‌گذاشت. یک روز صبح که خانم طبق معمول به طرف پنجره رفته بود تا لباس‌های همسایه را مشاهده کند، با تعجب و خوشحالی به همسرش گفت: «بالاخره انگار صدای نق زدن های من به گوش همسایه اثر کرد، امروز لباس‌هایش بسیار تمیز است.» شوهرش لبخندی به لب زد و گفت: «عزیزم لباس‌های او همان لباس‌هاست، من امروز پنجره اطاقمان را شُستم.»

خود شیفتگان به دليل عدم شست و شوی پنجره دیدگاه خودشان همه چیز دیگران را تیره و تار می‌بینند. آنها برای پر کردن خلأ اعتماد به ‌نفس خود تمام تلاش و کوشش خود را می‌کنند تا به دیگران بقبولانند که چقدر مهم هستند.

طبق آمارهای به دست آمده، مردان بیشتر از زنان به دام خودشیفتگی پرتاب می‌شوند.

خودشیفته به دنیا آمده‌ایم
جهان بینی یک انسان خودشیفته روی خودمحوری قرار دارد. او تشنه است و عطش تشنگی او در جلب توجه دیگران حد و مرزی نمی‌شناسد. هر چه بیشتر توجه مردم را به خود جلب کند، عطش او بیشتر می‌شود و همیشه یک انسان تشنه باقی می‌ماند، رابطه او با دیگران یک رابطه یک طرفه است. او فقط دریافت می‌کند. ما همگی با نوعی خودشیفتگی به دنیا آمده‌ایم و تقریبا تمام انسان‌ها زندگی خود را با خودشیفتگی آغاز می‌کنند. یک نوزاد هنگامی که پا به عرصه گیتی می‌گذارد، یک دنیای کوچک و محدودی را مشاهده می‌کند که فقط خودش در درون آن زندگی می‌کند. او فقط نیازهای خود را می‌بیند که باید به‌ وسیله دیگران آنها را برطرف كند ولی زمانی که نوزاد به سنین رشد می‌رسد، متوجه می‌شود که دنیایی که در آن زندگی می‌کند بزرگ‌تر و پیچیده‌تر از دنیای کوچک و رویایی اوست که همه چیز را در خود می‌بیند. در این درک و توجه، والدین و اطرافیان او نقش مهمی را ایفا می‌کنند که به بچه‌ها تفهیم کنند؛ این دنیا فقط در آنها و خواسته‌های‌شان خلاصه نمی‌شود.

خودشیفتگی در حد متعادل خود، همانند پدیده‌های دیگر بد نیست و می‌تواند به اعتماد به ‌نفس هم کمک کند ولی هنگامی که از حد متعادل خود پا فراتر بگذارد، مشکلات زیادی را فراهم می‌کند. افراد مغرور و خود شیفته‌ در پی معالجه نیستند، چون باور ندارند که بیمار هستند. آنها تصور می‌کنند که افرادی استثنایی هستند که هیچ گونه نیازی به کمک و درمان ندارند.

 

منبع:مجله زندگی ایده آل

نوازشی که حس آرامش می دهد


چهارشنبه ۴ دی ۱۳۹۲ ساعت ۰۵:۰۰
با در آغوش گرفتن و بوسیدن و نوازش او، محبتتان را نثارش کنید.
نوازشی که حس آرامش می دهد

عرش نیوز:
همه کودکان به مبانی ابتدائی زندگی یعنی غذا، گرما، پناهگاه و پوشاک نیاز دارند. ولی چیزهای دیگری همچون عشق و احساس امنیت نیز در همین سطح اهمیت قرار دارند. با تأمین نیازهای زیر می توان کودکانی قوی، برومند و با اعتماد به نفس پرورش داد.

1. تأمین نیازهای روزانه کودکان

کودک باید بداند که کسی هست که او را دوست دارد و نیازهای او را در اسرع وقت برطرف می کند. این شامل موارد زیر می شود:

- تغذیه او به هنگام گرسنگی

- گرم و امن نگه داشتن او به هنگام خطر

- کمک به او در هنگام داشتن درد، یا در شرایط ترس یا ناراحتی

- تأمین روتین روزانه

- اطمینان از اینکه همیشه کسی هست که مراقب او باشد.

گریه کردن در میان نوزادان امری عادی است و بطور متوسط هر نوزاد 2 تا 5 ساعت در روز گریه می کند و این روش حرف زدن اوست. وقتی نوزادی گریه می کند باید موارد زیر را چک کنید، در غیر این صورت بچه فقط به توجه و عشق شما نیاز دارد:

- پوشک او را چک کنید.

- ببینید آیا گرسنه است یا خیر.

- مطمئن شوید که او درد یا تب ندارد، اگر داشت نزد پزشک بروید.

- او را در پتوی نرمی بپیچید و در آغوش بگیرید و آرامش کنید.

- با کالسکه یا ماشین او را به گردش ببرید.

- او را روی صندلی فنردار بگذارید یا روی تاب مخصوص کودکان بگذارید و با احتیاط با او بازی کنید.

- موسیقی ملایم برایش بگذارید، یا آواز بخوانید یا به آرامی برایش لالایی بخوانید.

- او را حمام ببرید و آب تنی آرامش بخشی به او بدهید.

2. احساس امنیت دادن

وقتی کودک احساس امنیت کند، یاد می گیرد که به افراد اعتماد کند. کودکی که احساس امنیت نمی کند، اضطراب دارد و ناراحت است. این بر سلامت و یادگیری او اثر منفی می گذارد. ولی وقتی که یاد بگیرد می تواند به بزرگسالان اعتماد کند، به او کمک می شود که رشد سالم و شادی داشته باشد و از دنیای اطرافش لذت ببرد.

اولین اقدام برای جلب اعتماد کودک این است که نیازهای اولیه او را تأمین کنید. با نشان دادن میزان عشق و علاقه تان به او نیز می توانید به او احساس امنیت بدهید.

3. عشق و در آغوش گرفتن

در آغوش گرفتن و نوازش کردن کودک به او احساس امنیت و آرامش می دهد. بغل کردن و نشاندن او روی پایتان، بوسیدن و نوازش کردن او، همه روش های خوبی برای نشان دادن توجه تان به کودک است. نوزادان و کودکان بیشتر دوست دارند آنها را روی پایتان بنشانید و تکان دهید، به آرامی قلقلک دهید و با انگشتان دست و پای آنها بازی کنید. آنها این بازی ها را خیلی دوست دارند. همچنین وقتی با هم بیرون می روید، در دست گرفتن دست او باعث می شود که حس کند در برابر خطرات محافظت می شود و در دنیای بیرون احساس امنیت خواهد کرد.

کودکان بزرگتر به محبت بیشتری نیاز دارند. با در آغوش گرفتن و بوسیدن و نوازش سرش، این محبت را نثار او کنید. نشستن در کنار او هنگام خواندن قصه یا تماشای تلویزیون نیز برای او بسیار خوب است. هرچه بیشتر به کودک محبت نشان دهید این برایش نرمال و طبیعی می شود. همیشه به کودکی خودتان فکر کنید و خودتان را جای او بگذارید و از خودتان این سوالات را بپرسید: "بهترین چیز برای فرزند من چیست؟"، "من می خواهم چطور پدر یا مادری برای او باشم؟"

4. تحسین و تشویق فراوان

فرزندتان می خواهد شما را خشنود کند. اگر وقتی او کارش را خوب انجام می دهد یا وقتی حداکثر تلاشش را می کند، از او تعریف کنید، این باعث می شود که دوباره آن کار را انجام دهد. تعریف از کودک برای کارهای خوبش باعث می شود که بخواهد خوب باشد و این به او حس خوبی درباره خودش می دهد. کودکانی که حس خوبی درباره خودشان دارند ...

- راحت تر یاد می گیرند و تلاش بیشتری برای موفق شدن می کنند؛

- کمتر دردسر درست می کنند؛

- با دیگران خوب کنار می آیند؛

- راحت تر دوست پیدا می کنند؛

- احساس شادی و امنیت بیشتری می کنند.

5. لبخند زدن

به نوزادتان تا می توانید لبخند بزنید تا لبخند زدن یکی از اولین چیزهایی شود که او یاد می گیرد و آن را برایتان انجام می دهد.

لبخند زدن یکی از ساده ترین راه های کمک به کودک برای احساس شادی و امنیت است. وقتی به فرزندتان لبخند می زنید به او می گویید که:

- دوستش دارید؛

- از بودن با او لذت می برید؛

- از او راضی هستید؛

- به او توجه می کنید؛

- خوشحال هستید؛

- بودن با شما لذتبخش است.

وقتی لبخند می زنید به چشمان فرزندتان نگاه کنید تا لبخندتان تأثیر بیشتری داشته باشد. تماس چشمی خوب هنگام لبخند زدن، گوش دادن یا حرف زدن با فرزندتان باعث می شود که توجه او جلب شود.

6. حرف زدن

حرف زدن و آواز خواندن برای نوزادان از همان ابتدای تولد کار خوبی است. صدای آرام به او کمک می کند که احساس آرامش و امنیت کند. همچنین باعث می شود که او شما را بشناسد و بداند که شما در کنار او هستید تا مراقبش باشید. وقتی با فرزندتان حرف می زنید او خیلی زود خودش شروع به یاد گرفتن کلمات می کند. هرچه بیشتر با او حرف بزنید، او بیشتر یاد می گیرد.

همچنین اگر اکثر اوقات از کلمات بزرگسالان استفاده کنید، او آنها را یاد می گیرد. یاد گرفتن کلمات باعث می شود که او برقراری ارتباط را یاد بگیرد و در مورد دنیای اطراف بیشتر یاد بگیرد. وقتی بزرگتر می شود، کلمات برای او ابزارهای مهمتری می شوند. کودکانی که از کلمات استفاده بهتری می کنند راحت تر منظورشان را بیان می کنند و خودشان را نشان می دهند. آنها راحت تر دوست پیدا می کنند و در خانه و مدرسه یادگیری بهتری دارند.

چند ایده برای صحبت کردن با فرزندتان:

- وقتی سرتان شلوغ است یا خسته هستید ممکن است حوصله نداشته باشید و هر روز فقط مدت کوتاهی را به حرف زدن با فرزندتان اختصاص دهید.

- قبل از خواب چند دقیقه با او آرام حرف بزنید. همین چند دقیقه حرف زدن در مورد وقایع روز باعث می شود که او لحظات خاصی با شما داشته باشد.

- وقتی کودکان در حال یاد گرفتن کلمات هستند بازی هایی مانند "شکمت کو؟"، "پیشی کو؟" ... "اون چیه؟" می توانند کمک زیادی بکنند.

- خواندن کتاب قصه قبل از خواب کمک زیادی می کند. حتی کودکان کم سن تر از نگاه کردن به عکس های کتاب لذت می برند.

- آواز بخوانید. آواز خواندن و شعر خواندن هم راه خوبی برای یاد گرفتن کلمات است.

- موضوعی انتخاب کنید و در مورد آن با کودک حرف بزنید و یا در مورد آن داستانی از کودکی تان تعریف کنید.

7. گوش دادن

وقتی بچه ها بزرگتر می شوند و بهتر می توانند از کلمات استفاده کنند، شروع به پرسیدن سوالات زیادی می کنند. با دقت به آنها گوش دهید و تلاشتان را بکنید تا به سوالات آنها پاسخ دهید و به او نشان دهید که یادگیری چیز خوب و سرگرم کننده ای است. گوش دادن راه دیگری برای نشان دادن میزان توجه و علاقه شما به او است. حتی وقتی که کودکان در مورد چیزی سوال می کنند که نمی توانند آن را داشته باشند، به یک جواب یا توضیح ساده نیاز دارند.

برای فرزندتان کتابچه ای در مورد خودش بسازید.

کودکان عاشق داستان های مربوط به خودشان هستند و این باعث می شود که حس کنند دوستشان دارید و برایتان مهم هستند. کتابچه یا آلبومی در مورد او از زمانی که متولد شد بسازید. انواع و اقسام چیزها را در آن بگذارید، چیزهایی مانند:

- اثر دست و پای او

- عکس های او

- چیزهایی که گفته است

- کارت تولد محبوبش

8. یاد گرفتن چیزهای جدید

برای آنکه به فرزندتان تجربه های جدید بدهید نیازی به اسباب بازی های گران یا تجهیزات دیگر نیست. شما می توانید از وسایل اطرافتان استفاده کنید یا با هم در پارک یا ساحل پیاده روی کنید. چرا شروع به جمع آوری کلکسیون صدف نمی کنید یا دنبال سنگ های خاص نمی گردید؟

این نوع کارهای آموزشی جالب هستند و به او چیزهای بیشتری در مورد دنیا می آموزند.

تجربه های جدید برای کودکان می تواند شامل موارد زیر باشد:

- گفتن داستانی در مورد کودکی خودتان

- بازی های جدید

- خواندن ترانه های جدید

- خواندن کتاب

- آموزش به کودکان در مورد اشکال و رنگ ها

- بردن کودک به منزل دوستش

- تحسین و تعریف از کودک بخاطر کار جدید یا خوبی که انجام داده

- بردن او به پارک، ساحل یا جاهای دیگر

- نقاشی کشیدن

- جمع کردن سنگ یا تماشای گل ها و گیاهان مختلف و هر تجربه جدید دیگری که مناسب کودکان باشد.

9. مراقبت از احساسات آنها

گاهی برای کودکان دشوار است که کلمات درستی برای بیان ناراحتی یا ترس خود بیان کنند. نوزادان و بچه های کم سن و سال از چیزهای متفاوت و جدید می ترسند، در حالیکه ممکن است هیچ خطری برای آنها نداشته باشد. غریبه ها، دلقک ها یا حتی صدای بلند ممکن است برای کودکانی که به این چیزها عادت ندارند، خیلی ترسناک باشند.

گاهی شما وسوسه می شوید که به آنها بخندید، آنها را مسخره کنید یا بگویید که لوس نشود. ولی آنچه که کودکان در این موقعیت ها بیش از همه بدان نیاز دارند این است که به آنها آرامش بدهید و توضیح ساده ای در این مورد به آنها بدهید.

10. جایزه و هدیه های خاص

همه والدین دوست دارند فرزندانشان رفتار خوبی داشته باشند. اگر وقتی فرزندتان خوب رفتار می کند به او توجه کنید، این باعث می شود که بیشتر آن کار خوب را انجام دهد. ولی اگر فقط وقتی شیطنت می کند به او توجه کنید، باعث می شود که دائماً در حال بازیگوشی باشد.

بهترین جایزه برای خوب بودن کودک این است که وقت و توجه خود را به او بدهید. زمان گذاشتن برای بازی با او و تفریح کردن هیچ خرجی برای شما ندارد. پیک نیک رفتن یا پیاده روی در پارک یا ساحل می تواند برای او بسیار سرگرم کننده باشد.


برترین ها/


چهره واقعی شوهرتان را کشف کنید


چهارشنبه ۴ دی ۱۳۹۲ ساعت ۲۰:۴۶
کشف شخصیت واقعی مردها بدون نقاب و رسیدن به واقعیت طرف مقابل از دغدغه‌های قدیمی و همیشگی خانم ها بوده و هست.
چهره واقعی شوهرتان را کشف کنید

عرش نیوز:
شناخت عمقی مردان مشکلات و سوءتفاهم‌های‌تان را کم می‌کند و باعث برقراری رابطه بهتر بین شما می‌شود. کشف رازهایی از دنیای پر پیچ و خم مردان و توجه به آنها نه تنها به شما در تصمیم‌های‌تان کمک می‌کند بلکه با نگاهی تازه شما را وارد افکار و سیاست‌های مردانه می‌کند.حالا اگر روی معنی کارها و اخلاق همسرتان حساس شده‌اید چند نکته ساده اما اساسی در مردان را بشناسید.

کاسه‌ای زیر نیم‌کاسه است

همه ما فکر می‌کنیم وقتی همسرمان با جزئیات تمام برای‌مان تعریف می‌کند که کجا بوده ‌است و چه کرده است یعنی هیچ چیزی را از ما پنهان نکرده و با ما روراست است و می‌توانيم خیال‌مان راحت باشد اما باید بدانید که کاملا در اشتباه هستیم، چون وقتی او خیلی به تعریف جزئیات می‌پردازد یعنی در حال پنهان کردن موضوعی است و می‌خواهد با تعریف داستانی طول و دراز موضوع اصلی را پنهان کند.

نشانه‌ای ‌مهم که می‌تواند عدم صداقت را نشان دهد زمانی است که شروع به تعریف کردن داستانی می‌کند و در آن بیشتر به جزئیات بی‌اهمیت می‌پردازد و مدام از موضوع اصلی طفره می‌رود، باید بدانید در این مواقع احتمالا در حال پنهان کردن موضوعی است، به‌خصوص اگر هنگام صحبت مدام مکث کند، چون در حال ساختن یک واقعیت خیالی است در این مواقع شما می‌توانید با سؤال کردن او را تا حدی مجبور به گفتن حقیقت کنید. اگر کمی با خود فکر کنید به این نتیجه می‌رسید که وقتی خودتان هم در حال گفتن حقیقت و تعریف کردن یک واقعه خاص هستید خیلی به جزئیات نمی‌پردازید.

احساسات‌تان را کنترل کنید

شاید همسرتان خیلی گرفتار باشد، همیشه سرکار است و شما خیلی کم او را می‌بینید، این موضوع به خودی خود اصلا شک‌ برانگیز نیست ولی زمانی که همسرتان یکباره و به طور ناگهانی و بدون اینکه سابقه داشته باشد شروع به خریدن کادوهای خیلی گران​قیمت برای شما می‌کند، زمین و زمان را برای‌تان فرش قرمز پهن می‌کند تا حواس​تان از همه چیز دور باشد به این مسئله فکر کنید که شاید او دچار عذاب وجدان شده‌ است و می‌خواهد به نوعی جبران کند (البته این مسئله همیشه صدق نمی‌کند).

گاهی نیز پیش می‌آید که همسر بی‌اعتنای شما ناگهان بیش از حد مهربان می‌شود و بیش از اندازه به شما توجه نشان می‌دهد همه اینها می‌تواند نشانه‌ای از احساس گناه او باشد، بنابراین بهتر است در این مواقع در رفتارهای او دقیق شوید تا متوجه شوید واقعا چرا ناگهان اینقدر مهربان شده و آیا به راستی دچار تحول شده یا...

اگر شما آدم ساده‌ای باشید از چاپلوسی طرف مقابل خوشحال خواهید شد و همین رضایت خاطر شما نقطه آغاز شکست شما خواهد بود ولی اگر باهوش و زیرک باشید چاپلوسی او در برابر شما اذیت‌ کننده نیز هست. نحوه روبه‌ رو شدن با اینگونه افراد بسیار ساده است به اين ترتیب که از کنارشان به گونه‌ای بگذرید که انگار چیزی نشنیده‌اید و با لبخند ساده‌ای پاسخگوی او باشید، چرا که در نهایت شما برنده‌اید اگر عقل را به همراه زیرکی و حربه‌های مخصوص خودتان به کار گیرید. یادتان باشد احساسات شما به حد کافی زیاد هست در مواقعی آن را به کار گیرید که ضروری باشد نه در همه موارد.

آنها سریع گیج می‌شوند

مردان مدت زیادی را در دایره خشم خود از شما باقی می‌مانند اما به محض اینکه بهتر شدند ناراحتی شما و کش و قوس‌های بحث بین‌تان را تاب نمی‌آورند. اگر زنی شناخت كافی روی مرد‌ها داشته باشد این احساس ناراحتی را با صبوری تحمل می‌كند تا همسرش هم بتواند عبور موفقی از بحران یا ناراحتی پیش آمده، داشته باشد. مردها حین صحبت سکوت می‌کنند تا احساسشان را نظم دهند.

مردها هدف مدار هستند و در آن واحد می‌توانند به یک موضوع توجه کرده و در مورد آن حرف بزنند. اما زن‌ها دایره‌ وار فکر می‌کنند و در آن واحد می‌توانند در مورد چند مسئله حرف بزنند. اما این کار مردها را گیج می‌کند. مردها نیاز دارند که احساس کنند، کارها را درست انجام می‌دهند بنابراین وقتی شما صحبت‌شان را قطع می‌کنید گویی به آنها گفته‌اید باز هم داری اشتباه می‌کنی! پس من تو را متوقف می‌کنم. این مسئله شاید به سرعت بین شما فراموش شود اما پس ذهن مردها را نمی‌توان به سادگی به حالت قبل برگرداند.

ما مردان قصه خودمان را داریم

مرد‌ها با بیان نکردن احساسات یا مشکلات‌شان، اعتمادبه‌نفس بیشتری پیدا می‌کنند. مرد‌ها فکر می‌کنند اگر بعضی مشکلات را با همسرشان در میان نگذارند و یک‌تنه آن‌ را حل کنند، مردانگی‌شان بیشتر می‌شود. آنها دوست دارند گاهی ژان‌وال‌ژان زندگی شما باشند. برای حل یک مشکل بزرگ دیر به خانه بیایند و به شما بگویند که سر کار بوده‌اند. به یکی از دوستان‌شان پول قرض بدهند و به شما بگویند که نمی‌دانند چرا از حساب‌شان پول کسر شده و حتی برای خرید یک هدیه مرخصی بگیرند و به شما بگویند سرکارند.

اگر به مرد‌تان اعتماد دارید، همیشه به حیطه خصوصی‌اش وارد نشوید و بگذارید با این تصور که بخشی از زندگی و اتفاقاتش را به تنهایی مدیریت می‌کند،‌ احساس بهتری پیدا کند. بعید نیست که شما باتوجه به شناختی که از او دارید همه این پنهان‌کاری را کشف کنید اما نباید به او بگویید که سر از پنهان‌کاری‌هایش درآورده‌اید. اینها چیزهایی نیست که در ظاهر مردها به سادگی کشف کنید بلکه افکاری مردانه است که در ژن آنهاست و تا ابد هم این قسمت از زندگی‌شان را با شما قسمت نمی‌کنند.

مردها از اينکه درقبال چيزي تعهد کلامي بدهند، بيزارند بنابراین تمام تلاش شما براي شنيدن پاسخي روشن از او با شکست مواجه مي​شود. آن دسته مردانی که به هيچ چيز پاسخ روشني نمي‌دهند هميشه در پس پرده‌اي از ابهام باقي مي‌مانند. آنها شخصيتي آزارگر دارند و شما هرگز نخواهيد فهميد چه در افکارشان مي‌گذرد يا چه احساسي دارند. اين‌طور نيست که اصلا با شما حرف نزنند نه، آنها با شما صحبت مي‌کنند، اما مشکل اين است که هرگز پس از آنکه صحبت‌هايشان تمام شد، نمي‌توانيد بگوييد به شما چه گفته اند. آقاي اسرارآميز متخصص صحبت کردن و ارتباط برقرار کردن بدون دادن کمترين اطلاعات است.

/جام نیوز

کلاس اول دبستان - 1320

کلاس اول دبستان - 1320

کلاس اول دبستان - 1320

کلاس اول دبستان - 1320

کلاس اول دبستان - 1320


7 راه برای مبارزه با پيری جسم و روح

چهارشنبه ۴ دی ۱۳۹۲ ساعت ۰۶:۱۵
هيچكس نميتواند دوباره جوان شود ولي مي توان باز هم مثل يك جوان زندگي كرد :همان انرژي، متابوليسم و توانايي انجام هر كاري كه فكرش را بكنيد!


7 راه برای مبارزه با پيری جسم و روح


عرش نیوز ؛
دوباره جوان شويد
كارولينا آدامزميلر نويسنده كتاب " بهترين زندگي را براي خود بسازيد" مي گويد: كاملا مطمئن باشيد كه مي توانيد خوش بيني و احساس جواني كه در 21 سالگي خود داشتيد را دوباره تجربه كنيد". " در حقيقت بدست آوردن دوباره آن احساسات شما را به سمت يك زندگي سالم تر و شادتر در درازمدت هدايت مي كند" .اين اقدامات ساده را براي بازگرداندن ساعت درون خود به عقب جهت رسيدن به اوج جواني انجام دهيد.

خوب بخوابید
خواب كافي داشتن بهترين نكته براي برگرداندن سرزندگي انسان است. نويسنده كتاب " هرسال جوانتر شدن براي زنان" Henry Lodge مي گويد: تنها زماني كه در خواب هستيم ، بدن ما مي تواند انرژي از دست رفته را دوباره بازپس گيرد. خوابيدن به بدن و مغز انسان كمك مي كند تا به جنب و جوش بيافتد." شما مي توانيد هر چيزي را كه لايقش هستيد، بدست آوريد "

برای جبران کمبود خواب سعی کنید که زودتر به بسترخواب بروید تا 8 ساعت کامل چشمانتان استراحت کند ( برنامه های تلویزیون را از برنامه خود حذف کنید و حتی ظرف ها را هم در سینک ظرفشویی رها کنید ) بعد از 6 هفته اگر این کارها را مستمر انجام دهید ، می بینید که تبدیل به یک عادت سالم و پایدار می شود و تغییراتی را مشاهده خواهید کرد ( انرژی بیشتری خواهید داشت و تیرگی دور چشم کمتر می شود)

غذاهاي احيا كننده بخوريد
همنيطور كه سعي داريد كمبود خواب را جبران كنيد، غذاهاي احیا كننده را هم فراموش نكنيد. با خوراكي هاي سالم غذا را شروع كنيد، هر وعده غذايي را با سبزيجات يا ميوه و يا يك ليوان بزرگ آب شروع كنيد. شروع كردن با ويتامين ها و آنتي اكسيدان موجود در ميوه ها و سبزيجات به شما احساس سرزندگي و طراوت مي دهد.

هميشه هم لازم نيست كه دسر را از غذا حذف كنيد. تا زماني كه 90% غذاهايي كه ميل مي كنيد غذاهايي سالم هستند ، مي توانيد برای بقیه 10% به خود آزادي بیشتری بدهيد. مثلا وقتي كه يك بستني مي خوريد ، سعي كنيد كه درست مثل زمان كودكي از خوردن آن لذت ببريد.

قدرتتان را زیاد کنید
انجام دادن ورزشهای قدرتی بطور صحیح به شما این حس را می دهد که انگار 10، 20 و یاحتی 30 سال جوانتر شده اید. وقتی که این ورزش ها بدرستی انجام شوند، رشته های باریک عضلانی که باعث قوی شدن عضلات می شوند در ماهیچه ها تشکیل می گردد.قوی کردن عضلات بدن میزان استقامت بدن را زیاد کرده و از بروز برخی صدمات شما را مصون نگه می دارد.

پزشکان پیشنهاد می کنند که در ورزش بیشتر روی عضلات نواحی پایینی و مرکزی بدن تمرکز داشته باشیم : موقع ورزش کردن از دمبل ها استفاده کنید و یا ترکیبی از وزنه و دو سرعت و ورزش هایی برای تقویت عضلات ساق پا انجام دهید . دو یا سه بار در هفته این ورزشها را انجام دهید. خیلی طول نمی کشد که شما به آن 20 ساله هایی که در باشگاه های ورزشی کار می کنند برسید.

کمی خاص باشید
خاص بودن کلید طلایی جوان بودن نیست ولی باید سعی کنید که مواظب ظاهر خود باشید. (رنگ کردن موها و استفاده از کرم های ضد چروک )

تفاوت زیادی بین جنون جوانی و جذاب کردن خود وجود دارد. افزایش شادابی پوست ، مو و بدن خود به شما حس جوانی و اعتماد بنفس بالاتری می دهد. پس: بدون اینکه احساس خجالت کنید، وارد سالن های آرایش شوید.

شوک درمانی
حتی اگر تغذیه مناسب و قدرت بدنی خوب دارید واز کرم های مناسبی برای پوست استفاده می کنید انجام همگی این کارها بطور روزانه و در کنار هم بعد از مدتی کسالت آور می شوند . چون مغز همیشه به سمت نو آوری گرایش دارد. برای اینکه احساس جوانی بکنید باید این کارها را همراه با نو آوری و چیزهای تازه تری همراه کنید.

اسم این کار شوک درمانی است اما به همان بدی که اسمش به نظر می رسد نیست. فقط در حد ایجاد تغییراتی در روند معمولی زندگی مثل رفتن به رستوران های جدید و یا با یافتن مسیر جدیدی برای رسیدن به سینمای محله خود می توانید این نو آوری را در برنامه روزانه خود اعمال کنید.

کمی به گذشته برگردید
آیا شما در دوران دبیرستان از موسیقی های سنتی یا مدرن آن روزها خوشتان می آمد؟ سعی کنید چند تا از آهنگهایی که در قدیم دوست داشتید را درون گوشی خود ذخیره کنید. شاید فکر کنید که این کار به شما حس نستالژیک و دلتنگی نسبت به خاطرات گذشته خواهد داد.اما تحقیقات نتیجه عکس این مساله را نشان میدهد.

در یکی از تحقیقات در دانشگاه هاروارد روی افرادی که در جوانی در یک محیط ( از نظر فیلم ، موسیقی و خاطرات گذشته) در کنار هم رشد کرده بودند ، نشان داد که میزان حافظه، بینایی ، نشاط و سلامت عمومی بدن آنها بخاطر در کنار هم بودن افزایش یافته است. این مساله نشان می دهد که این ذهن است که شما را محدود می کند. بنابراین باید کاری انجام دهید که شما را واقعا به گذشته وصل کند.(مثل خواندن یک روزنامه قدیمی)

مثبت نگر باشید

طبیعی است که نسبت به 18 سالگی تان افکارتان کمی تیره باشد. از آنجایی که گذشت زمان همراه خود وقایع تلخی همراه دارد ( بلایای طبیعی ، طلاق ، از دست دادن شغل ) . به همین خاطر است که قدم اصلی برای داشتن حس جوانی این است که افکار منفی را از خود دور کنیم.

هدف ما این نیست که وقایع ناخوشایند زندگی را انکار کنیم اما بهتر است روی وقایع خوب زندگی تمرکز بیشتری داشته باشیم. بطور مثال اگر پرواز شما برای یک تعطیلات رمانتیک تاخیر دارد ، فقط به این فکر کنید که شما و همسرتان در راه رسیدن به مقصد قرار دارید.

پرورش حس خوشبینی در خود به شما انرژی مثبت تزریق می کند تا انگیزه ای شود برای کارهایی که در جوانی انجام می دادید.

پارسینه

مریل استریپ


6 خاصیتی مهم که شكلات تلخ دارد

 

مطالعات دانشمندان آمریکایی نشان می دهد، هر چه مردم کشوری شكلات بیشتری بخورند، آن کشور بیشتر جوایز علمی می گیرد.

شكلات تلخ که سرشار از کاكائو است، نه تنها خوشمزه است، بلكه فلاونوئید موجود درآن، عملكرد ذهنی را بهبود می بخشد. البته این تنها خاصیت شكلات نیست و شش دلیل مهم وجود دارد که ما شكلات را در سبد تغذیه خود بگنجانیم :

یک – شكلات سرشار از مواد معدنی است
شكلات سرشار از مواد معدنی همچون منیزیم، فسفر، پتاسیم، آهن، روی یا حتی ویتامین ها، به ویژه ویتامین های گروه ب است. شكلات رژیم غذایی را متعادل می کند که البته باید آن را به خوبی انتخاب کرد. بنابراین شكلات تلخ را انتخاب کنید و از انتخاب بیسكویت های شكلاتی یا دسرهای شكلاتی شیرین که ارزش غذایی چندانی ندارند، اجتناب کنید.

دو – شكلات یک ضد افسردگی طبیعی است
شكلات برای تقویت روحیه بسیار عالی است. زیرا اولا دارای منیزیم است که این ماده معدنی به علت اثرات آرامش بخش و کمک به ارسال تكانه های عصبی از طریق مغز شناخته شده است ؛ از طرف دیگر سرشار از تئوبرومین، محرک شناخته شده و همچنین تیرامین و فنیل اتیل آمین، دو ماده مشابه آمفتامین است که با افزایش اثرات ناقل های عصبی در مغز عمل می کنند. شكلات یک ضد افسردگی طبیعی است که برخی اثرات آن حتی مشابه حشیش است.

سه – شكلات به پیشگیری از بیماری های قلبی-عروقی کمک می کند
فلاونوئیدهای موجود در کاكائو و شكلات نقشی مهم در پیشگیری از بیماری های قلبی-عروقی ایفا می کنند. این آنتی اكسیدان ها در واقع میزان کلسترول بد (ال.دی.ال) را در خون کاهش می دهند و خاصیت کششی رگ های خونی را در بدن حفظ می کنند.

چهار – شكلات از فشار خون بالا و دیابت نوع دو پیشگیری می کند
شكلات ماده غذایی سالمی است که از فشار خون بالا جلوگیری می کند. به یمن فلاونوئید موجود در شكلات تلخ ، شكلات فشار خون را به طور قابل توجهی پایین می آورد و به حفظ آن در سطح ثابت کمک می کند. به علاوه شكلات تلخ از بروز دیابت نوع دو نیز جلوگیری می کند.

پنج – شكلات به مقابله با پیری کمک می کند
شكلات تلخ یکی از ده ماده غذایی جوانی است. کاكائو در واقع یکی از مواد غذایی سرشار از فلاونوئید و به ویژه آنتی اكسیدان کاتچین است. این آنتی اكسیدان به داشتن بدنی جوان تر و پویاتر کمک می کند. البته باید توجه کرد که فلاونوئید موجود در شكلات شیری یا شكلات سفید که مقدار کاكائوی آن کم است، بسیار کم یا حتی نزدیک به صفر است.

شش – شكلات تلخ چاق نمی کند
شكلات سرشار از چربی و کربوهیدرات ها است و به طور متوسط هر 100 گرم شكلات، 500 کالری انرژی دارد. با این حال نباید از رژیم غذایی حذف شود. زیرا شكلات تلخ حاوی مواد مغذی زیادی است که برای بدن مفید است. خوردن مقداری شكلات در روز به جای سایر مواد غذایی پركالری و بدون ارزش غذایی توصیه می شود. بهتر است روزانه حدود 30 گرم شكلات تلخ (حداقل 70 درصد)، نه کمتر و نه بیشتر بخوریم.

 

 

 

 

 

 

 

نظرات خود را به

morshedi2001@yahoo.com

ارسال نمائید

 

 

کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به فروشگاه اینترنتی بازاردان.کام میباشد

www.bazardan.com